Як правильно обирати фарбу для волосся?

Кожна сучасна жінка хоча б раз у своєму житті користувалася фарбою для волосся. Причин її використання безліч: хтось незадоволений кольором свого волосся, хтось хоче кардинально змінитися, хтось стати яскравішою, а хтось - елементарно зафарбувати сивину. Тому виробники потурбувалися і про різні за своїм призначенням види фарб.

Загалом фарби для волосся можна поділити на три типи:

- відтінкові фарби - являють собою фарбувальні косметичні засоби першого рівня, що забезпечують тимчасовий ефект фарбування. До них можна віднести фарби — тоніки, відтінкові крем — фарби і бальзами. Вони найбільш нешкідливі для волосся, оскільки фарбувальні компоненти подібних фарб не проникають всередину волоса, а лише обволікають його поверхню. Цього достатньо для того щоб отримати швидкий ефект фарбування. Відтінкові фарби додають волоссю потрібний відтінок, який повністю зникає після 6 -го миття голови (варто враховувати і частоту миття голови). До переваг відтінкових фарб можна віднести: відсутність агресивних речовин (аміаку і перекису водню), які не токсичні, надання волоссю потрібного відтінку, доступна ціна. Недоліком таких фарб є лише відсутність стійкості отриманого кольору волосся.

- напівстійкі фарби - в деякому відсотковому співвідношенні містять агресивні токсичні речовини, такі як перекис водню і аміак. Подібні засоби дозволяють не тільки підтримувати природний колір волосся, а й фарбувати волосся на 1-2 тони світліше або темніше. На відміну від попереднього типу фарбувальних засобів, напівстійкі фарби зберігають ефект фарбування до 2 -х місяців. Перевагами подібних фарб є: можливість зафарбовування сивини; фарбування пошкодженого і тьмяного волосся, волосся після будь-якого виду завивки (хімічної або біо); тривалий ефект від фарбування.

- стійкі фарби для волосся - є найбільш агресивними фарбувальними засобами, до складу яких найчастіше входить від 6 до 12% окислювача, аміачного барвника, резорцину, в деяких випадках особливо небезпечні компоненти — кам’яновугільна смола і ацетат свинцю (здатні викликати сильні алергічні реакції). Такі фарби не просто проникають в структуру волосся, але і з часом пошкоджують її. Особливо це помітно у випадку частого використання фена для сушіння й укладання волосся. Найчастіше стійкі фарби застосовуються для фарбування сивини, швидкого освітлення волосся, а також для отримання стійкого насиченого відтінку волосся.

Також, для того, щоб правильно обрати бажаний відтінок необхідно орієнтуватися в основних цифрових позначеннях відтінків, які виробник вказує на упаковці. Більшість тонів позначаються однією, двома або трьома цифрами. Отже, спробуємо розібратися, що ж ховається за кожною з них.

Перша цифра позначає натуральний колір і відповідає за рівень його глибини. Якщо тон названий тільки однією цифрою, це означає, що колір натуральний, без інших відтінків. Але в позначенні більшості тонів є друга і третя цифри, які розшифровують відтінки кольору. Слід враховувати, що перший і другий відтінки - холодні, решта - теплі. Третя цифра (якщо вона є) означає додатковий відтінок, якого в кольорі в два рази менше, ніж основного (в деяких фарбах їх співвідношення становить 70% до 30%).

У деяких виробників (наприклад, фарби Pallet, Revlon) напрямок кольору позначається за допомогою букви, а глибина тону за допомогою цифри.

Для розуміння основних позначень тонів та відтінків розгляньте таблицю з їх розшифровкою.

Натуральний тон Відтінок
Цифри Літери

1 - чорний колір;

2 - темно-темно каштановий;

3 - темно-каштановий;

4 - каштановий;

5 - світло-каштановий;

6 - темно-русявий;

7 - русявий;

8 - світло-русявий;

9 - дуже світло-русявий;

10 - світло-світло русявий (або світлий блондин);

11 та 12 - суперсвітлючі.

С - попелястий;

PL - платиновий;

A - інтенсивне освітлення;

N - натуральний;

E - бежевий;

M - матовий;

W - коричневий;

R - червоний;

G - золотистий;

K - мідний;

I - інтенсивний;

F, W - фіолетовий.

0 - ряд натуральних тонів;

1 - синьо-фіолетовий пігмент(попелястий ряд);

2 - зелений пігмент(матовий ряд);

3 - жовто-оранжевий пігмент(золотий ряд);

4 - мідний пігмент(червоний ряд);

5 - червоно-фіолетовий пігмент(махагоновий ряд);

6 - синьо-фіолетовий пігмент(фіолетовий ряд);

7 - червоно-коричневий пігмент, натурально основа(гавана);

 

Важливо відзначити, що у кожного виробника пропонований колір буде відрізнятися, тому заздалегідь визначайте потрібний відтінок за допомогою кольорової палітри, яку необхідно запитати у продавця-консультанта магазину.

Поради щодо вибору кольору для волосся

Правильно підібраний колір волосся здатен змінити колір обличчя, візуально вирівняти його та виразити очі. Проте, якщо колір обрано неправильно, то ефект від фарбування буде протилежний. Тому, при виборі фарби для волосся необхідно повністю враховувати свій особистий кольоротип: відтінок шкіри, колір очей, натуральний колір волосся.

Відомо, що теплі відтінки додають обличчю більше рум'яного тону, тому якщо природний рум'янець присутній, краще вибирати прохолодні коричневі відтінки, попелястий або піщаний блонд. Якщо існує схильність до алергії або почервоніння шкіри, то не потрібно фарбувати волосся в червоні кольори.

Що стосується кольору очей, то до зелених або горіхових очей підійде теплий відтінок - червонуватий, золотистий, рудий. Сірооким і синьооким зі світлою шкірою - попелястий або світлий золотистий.

Кольоротип впливає не тільки на вибір фарби для волосся, але і на підбір макіяжу, гардероба, прикрас і аксесуарів. Все це в цілому повинно створювати вдалий і гармонійний образ. Виходячи з цього, фахівці радять вибирати фарбу, яка буде повністю відповідати вашому кольоротипу.

Загалом виділяють чотири кольоротипи жіночої зовнішності: Зима, Літо, Весна, Осінь. Кожному кольоротипу відповідає певний тип тонів, який підходить тільки для нього.

Жінка-Весна - це теплий кольоротип, до якого відносяться власниці світлих очей (від ніжно — небесного до насичено графітового кольору) та прозорої, майже білої шкіри, волосся світлих відтінків або шатенки. Жінки цього типу можуть сміливо обирати темно-руді відтінки, світлі тони, золотисті, медові. Ефектно на волоссі виглядатимуть глибокий шоколадний або каштановий кольори. До того ж стилісти рекомендують жінкам весняного типу застосовувати легке колорування або мелірування.

Не доречний буде світло-рудий колір, так як особа буде дуже блідою. Не дуже вдалим може бути платиновий або холодний попелястий відтінок або найсвітліший блонд.

Жінка-Літо володіє світло карими, ніжно блакитними або сіро-зеленими очима, її колір волосся - попелястий, світло-русявий або русявий, а шкіра має оливковий або рожевий відтінок. Подібним жінкам чудово підійдуть попелясті тони, платиновий блонд, популярний серед зірок, попелясто-русявий колір. Недоречні будуть темні відтінки, руді, яскраво — червоні або шоколадні кольори.

Жінки цього типу часто володіють невиразним мишачим кольором волосся, тому світла шатенка - це чудовий варіант для неї, він пожвавить світлу шкіру.

Жінка-Осінь – це володарка світлих і темних (темно-карих, світло-карих, зелених, синіх) очей, тип волосся – шатенки, брюнетки, руді. Відтінок шкіри жовтуватий або золотистий (іноді шкіра усіяна веснянками). Власницям таких соковитих відтінків волосся, зовсім не обов’язково привносити в свій образ які-небудь зміни. Проте в тому випадку, якщо ви все ж маєте намір змінити свій натуральний колір волосся або надати волоссю інших барв, радимо вибирати насичені відтінки: червоне дерево, каштановий, мідний, шоколадний, коричневий і темно — рудий. Однак з чорним і золотим відтінками варто бути особливо обережними, оскільки вони підійдуть не всім представницям осіннього кольоротипу. Уникайте надмірно світлих відтінків волосся: платинового або попелястого, а також світлого блондина. Такі кольори позбавлять ваше обличчя яскравості і свіжості.

Жінка-Зима - це холодний кольоротип, до якого відносяться натуральні брюнетки або власниці темно — русявого кольору волосся. Очі жінки можуть бути як світлими, так і темними, обличчя або світле, або темне, відтінок шкіри голубуватого або рожевого кольорів. У такого типу буває яскраво виражений контраст між білками очей і райдужкою. Жінкам холодного типу можна сміливо вибирати насичені і помітні кольори: русявий (середній і темний), фіолетовий, бордо, малиновий або рубіновий. Класикою зимового кольоротипу залишається глибокий чорний колір з синюватим відливом і насичений каштановий. Теплі золотаві тони тут будуть недоречні.

Як бачите зовсім не обов’язково бути професійним стилістом, щоб орієнтуватися у виборі кольору волосся і завжди виглядати чарівно, доглянуто і красиво. Головне — це знати основні правила та рекомендації щодо того, як вибрати фарбу для волосся, яка не тільки підкреслить глибину очей і сяйво шкіри, але і зробить образ гармонійним і незабутнім.

В мережі магазинів «Пані» представлений широкий асортимент фарби для волосся, тому Ви можете обрати саме те, що Вам потрібно. Прийдіть та оберіть фарбу, яка підкреслить Вашу красу та індивідуальність! Вдалих Вам покупок і сміливих експериментів!

А також нагадуємо, що з 6.08.15 до 5.09.15 Ви можете скористатися можливістю придбати фарби для волосся ТМ Garnier Color Sensation зі знижкою 15% та ТМ Schwarzkopf зі знижкою 30%.

 


Мережа магазинів ПАНІ © Всі права захищені     Якщо Вас щось цікавить, задавайте свої питання.